tacy wszyscy dzisiaj jesteśmy…

tacy wszyscy dzisiaj jesteśmy eko, firmy nam wmawiają jak to dbają o ekologię, a jak to wygląda w praktyce?

TL;DR: Lenovo nie sprzedaje baterii do laptopów produkowanych ok. 5 lat temu, a zamienniki nie działają (bo „zabezpieczenie dla dobra i bezpieczenstwa klienta”). jest to nieco dziwne, bo marka stara się usilnie budować obraz świadomej ekologicznie.

kilka lat temu kupiłem rodzicom laptopa znanej marki – #lenovo – chciałem by mieli coś w miarę ok, na jakiś dłuższy czas. jako że laptop używany jest głownie do przeglądania sieci, plus prostych spraw typu przelewy online, jakieś zakupy etc. to jest więcej niż wystarczający (szczególnie że zdecydowałem się na to by wyposażyć go w dodatkowe 4 GB RAM – czyli ma 8 GB RAM na pokładzie).

niestety pomimo moich próśb o dbanie o baterię – nie dbano o nią odpowiednio. skończyło się na tym, że oryginalna bateria po naładowaniu „do pełna” pozwalała używać laptopa nieco dłużej niż 40 minut. słabo.

kupiłem zastępnik. i co się okazuje? ano po włączeniu komputera wita nas komunikat z BIOS-u:

This system does not support batteries that are not genuine

szukam na forum lenovo: rada – oddaj, ta bateria nie zadziała ;/

dzwonię do sprzedającego: rada – proszę oddać, to nie będzie działać :/

a mój WKURW zwiększa jeszcze to KREOWANIE się na markę świadomą ekologicznie przez Lenovo, produkowanie takich durnych wpisow na ich blogu jak choćby ten: https://lenovozone.pl/blog/laptop-zero-waste/

oczywiście Lenovo już NIE sprzedaje baterii do tego modelu. po co 🙂 przecież to takie eko rozwiązanie – w momencie gdy bateria straci swoją pojemność laptop przemienia się desktopa, albo na śmietnik. to jest EKOLOGIA WG LENOVO.

tak. Lenovo, jesteście moimi idolami w temacie dbania o środowisko. aha.

@LenovoZone – wołam bo chyba Wy stoicie za tym cudnym blogiem, nieprawdaż?

#komputery #laptopy #ekologia #zerowaste #hipokryzja #baterie