Powoli zaczynają pojawiać się…

Powoli zaczynają pojawiać się kolejne wieści, o nowych Ryzenach 4000 niskonapięciowych dla laptopów.

Poniżej recenzja Acera Swift3 14′ z Ryzenem 5 4500u

http://translate.google.com/translate?hl=en&tab=TT&sl=ru&tl=en&u=https%3A%2F%2Foverclockers.ua%2Fnotebook%2Facer-swift-3-sf314-42%2Fall%2F

W skrócie. Zajebisty procesor. 6 rdzeni, wydajność pojedynczego rdzenia podobna do obecnych niskonapięciowych procesorów Intela 10 gen. ale dodatkowo niższy pobór energii, niższe temperatury, lepszy czas pracy na baterii i zdecydowanie wyższa wydajność wielowątkowa.
Procesor utrzymywał w testach wielowątkowych taktowanie 2.6 GHz dla 6 rdzeni przy TDP 15W. Miazga. Dodatkowo maks temperaturę jaką udało się wycisnąć to 74 stopnie, więc świetnie.

Wydajność zintegrowanej grafiki też całkiem dobra, jest postęp względem poprzedniej generacji. Pozwala grać w starsze tytuły w 1080p, nowsze w 720p również pójdą.

A to wszystko w laptopie z tak śmiesznym układem chłodzenia jak na zdjęciu xDDDD

Podsumując. Życzmy sobie, żeby producenci tworzyli jak najwięcej jak najlepszych konstrukcji z nowymi Ryzenami. Procesory Intela to gówno w porównaniu do najnowszych Ryzenów. Jeśli planujecie zakup laptopa, to warto poczekać na laptopy z procesorami AMD Ryzen serii 4000u.

#laptop #laptopy #pustulkowelaptopy #pc