Potrzebowałem warsztatowego…

Potrzebowałem warsztatowego laptopa który nie będzie ani drogi ani ubogi. Za namową @mandrake kupiłem poleasingowy ThinkPad t430s za mały pieniądz i… Stary jak ja Ci dziękuję 😀

No nostalgia. Już zapomniałem jak fajne to były laptopy.
Pewnie, że w niektórych przypadkach trąci trochę archaizmami, ale jak to miło mieć znowu błyskawiczny dostęp do wszystkiego co ważne 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ
Chcesz zmienić dysk? Jedna wygodna śrubka, wysunąć, wymienić. Ram? Wifi? Oczywiście, ze pod klapką, bez konieczności rozkręcania połowy laptopa czy zdejmowania klawiatury.
Fizyczne oddzielne klawisze głośności. Podświetlana klawiatura z miłym skokiem i przewygodne pisanie na niej (choć tutaj to kwestia indywidualna) + jeszcze wbudowana lampka bo a nuż może się przydać.

Oczywiście nie muszę wspominać o tym, że bateria wymienna. Ba, nawet CD ROM można wyciągnąć bez rozkręcania, wystarczy pociągnąć dwa spusty i sam wyskakuje. Trochę mi tego brakuje we współczesnych modelach, szczególnie łatwo wymiennej baterii.

Lapciaka kupiłem żeby nie przejmować się jeśli się zakurzy czy trochę zabrudzi w warsztacie i chyba lepiej za te 300zł nie mogłem trafić. Właśnie bawię się jak dziecko przekładając ram ze starego kompa, zaraz też chyba wrzucam na niego SSD żeby zyskał drugie życie i mam wszystko co potrzebuję do warsztatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

BTW czy jest realna różnica pomiędzy 1600mhz a 1333mhz ramu? Podejrzewam, że różnica marginalna, mam wybór albo 8gb w dwóch kościach albo 4gm 1600 w jednej – podejrzewam, że to ilość ramu ma dużo większe znaczenie, ale wyprowadźcie mnie z błędu w razie czego.

Teraz jestem ciekawy ile wytrzyma z największą psują wszechświata 😀

#komputery #laptopy #thinkpad #gownowpis