Cześć Mireczki i Mirabelki z…

Cześć Mireczki i Mirabelki z #informatyka. Dzisiaj piszę po prośbie.

Część z Was pewnie wie, że od wielu lat organizuję KRUGa https://krug.org.pl/ – non-profit spotkania dla pasjonatów programowania, niekoniecznie w #ruby w Krakowie. Wszystko co robimy jest non-profit i albo dzieje się to z pieniędzy sponsorów albo uczestników (na zasadzie: będzie event jak każdy kupi na evencie piwo, żeby miejsce gdzie mamy spotkania miało z tego jakikolwiek zysk).

W tym roku, postanowiliśmy zaangażować się w działania na rzecz domów dziecka i osób niepełnosprawnych (zaczynamy od głuchoniemych ale o tym w innym poście).

Nawiązaliśmy współpracę z osobami w #krakow które od lat pomagają takim osobom zrobić coś fajnego ze swoim życiem i my chcemy być tego częścią. Sami oferujemy nasz czas i umiejętności (mamy wśród nas ludzi którzy od lat uczą podstaw programowania), żeby wciągnąć dzieciaki w świat IT. Niestety potrzebujemy też sprzętu a konkretnie laptopów.

Nie muszą być to nowe maszyny, grunt żeby były sprawne, żeby dało się na tym postawić #linux i pracować.

Może są tutaj osoby spośród #programowanie, #informatyka, #programista15k, #laptopy, #komputery które chciałyby nam pomóc? Może jest ktoś komu zalega sprzęt i nie wie co z nim zrobić?

Z całości sprzętu oczywiście się rozliczymy, sprzęt zostanie dla dzieciaków, ew. będziemy je wykorzystywać cyklicznie (gdyby było go dość to na następne edycje). Każda pomoc jest mile widziana. #pomozzwykopem #dzieci

Czy to nie spam / oszustwo? KRUG działa od 14 lat. Jakbyśmy mieli coś wykręcić, to byłoby to na dużo większą skalę 😀

Może @x-kom, @morele_net, @Komputronik_pl macie coś na stanie starego? Każda pomoc się przyda!